Ankara Alçıpan Ustası, Ankara Asma Tavan Ustası ve Ankara Boya Ustası

>> 0541 233 87 99 >> ankaraalcipan@gmail.com

Asma tavan çeşitleri

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir? 

Asma tavan, ısı yalıtımı sağlayan ve dekoratif amaçlı tercih edilen bir tavan türüdür. Asma tavan ile kötü görüntüye sebep olan çıkık borular veya bina tesisatı saklanabilir ve biçimsiz duvar kusurları da düzeltilebilir. Asma tavan uygulamaları: hastanelerde, mağazalarda , iş yerlerinde kısaca estetik bir görünüm arayan her yerde tercih edilir ve duvar dekorasyonunu tamamlar. 

 Asma Tavan Modelleri 

 Alçıpan asma tavan, yalıtım sunmasının yanı sıra elektrik tesisatı veya su tesisatı boruları gibi estetik görüntüyü bozan unsurları kapatma özelliği sunması ile de yaygın olarak tercih edilir. Asma tavan çeşitleri arasında dünya standartlarına uygun ve hafiftir. Özellikle, depreme dayanıklı binalarda iç tavan uygulaması olarak kullanılır. 

 Vektörel Asma Tavan 

 Vektörel asma tavan odanın hacmini korumayı amaçlar. Bakımı ve temizliği kolaydır. Dekorasyonun şıklığını arttırır. 

 Metal Asma Tavan 

 Metal asma tavan genellikle hizmet binalarında kullanılır. Okul, hastane gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Tercih edildiği alanın akustiğini korur, dayanıklıdır ve ses yalıtımı sağlar. 

 Akustik Asma Tavan 

 Akustik asma tavan metal asma tavanla birlikte tercih edilir. metal asma tavanın üzerine döşenen akustik tavanın montajı kolaydır. Yangına ve suya dayanıklıdır. Toplantı salonlarının, amfilerin ve konferans salonlarının gözdesi olan bir uygulamadır. 

 Taşyünü Tavan 

 Taşyünü asma tavan bazalt taşların toz halinden, çeşitli atıklardan ve kimyasal maddelerden üretilir. Boyanabilir ve renk seçeneği sunar. Ama genellikle beyaz renk tonunda tercih edilir. Bir önemli özelliği de uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır. Taşyünü asma tavan ateşe karşı dayanıklıdır. Hijyenik bir üründür ve insan sağlığına uygundur. 

 Karolam Tavan 

 Bu asma tavan sistemi vinil ve alüminyum folyo ile üretilen asma tavan modelidir. Karolam asma tavan oldukça dayanıklı olmasıyla sıkça tercih edilir. Neme dayanıklıdır ve kolay montaj yapılır. Bu asma tavan modeli karolam, taşyünü, alçıpan ve akustik modellerin bir arada kullanılmasıyla oluşur.  

 Alüminyum Asma Tavan 

 Bu asma tavan modelinde taşıyıcı profiller modelin temelini oluşturur. Bu profillerin üzerine oturulan krolaşlara monte edilen metal plakalardan meydana gelir. Alüminyum asma tavan montajı kolaydır ve geniş kullanım alanı sunar. Spor salonları, hastaneler, iş yerleri ve bankalar gibi birçok yer bu tavanı tercih eder. Dayanıklıdır. 

 Petek Asma Tavan 

 Bu asma tavan modeli iç içe geçmiş alüminyum plakalardan meydana gelir. Gözenekli modeli sayesinde ışıklandırma gibi işlevsel özelliklere musaittir. Havaalanlarında yaygın olarak bu asma tavan çeşidi tercih edilir. 

 Gergi Asma Tavan  

 Günümüzde popülerliği artmış ve daha sık kullanılmaya başlanmış dekoratif bir görünüm sunan asma tavan çeşididir. Dekorasyonuna hareket kazandırmak isteyenlerin bir numaralı tercihi gergi asma tavan, yüzlerce çeşidi ile duvar dekorasyonu sevdalılarını bekliyor. 

 Klipin Tavan 

 Klipin tavan sistemi piyasa da yaygın olarak kullanılan asma tavan sistemlerinden biridir. Kolay montajı ve kişisel isteklere göre özelleştirilebilen yapısı ile ön plana çıkan asma tavan modelidir. Hastane, okul gibi kamu alanlarında kullanımı mümkündür. Ferah bir tavan görünümü sunar ve kullanıldığı ortamı havalandırma konusunda başarılı bir iş çıkarır. Klipin tavan iç ve dış destek sistemine sahip erişebilen gizli metal asma tavan üzerine yerleştirilir. Geniş bir kare ve dikdörtgen panel yelpazesine sahiptir.  • Evinizi Boyamadan Önce Duvarınıza Alçı Çekin, İncelik Ve Sadeliği Yakalayın
  Evinizi Boyamadan Önce Duvarınıza Alçı Çekin, İncelik Ve Sadeliği Yakalayın

  Alçıpan boya bandı soymak, duvarınızda küçük dikey veya yatay dikişlerin açılmasına neden olabilir ve istenmeyen çatlaklara neden olabilir ve ait olmadığı yerde nemi sağlar. Neyse ki, soyma alçıpan bant sabitleme standart bir yama işinden sadece biraz daha zordur. Sadece küçük bir yırtığınız varsa, soyma elden çıkmadan önce üzerine bantı yapıştırın. Daha uzun veya daha belirgin göze çarpan kabukları için, bir bant…


 • Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?
  Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

  Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?  Asma tavan, ısı yalıtımı sağlayan ve dekoratif amaçlı tercih edilen bir tavan türüdür. Asma tavan ile kötü görüntüye sebep olan çıkık borular veya bina tesisatı saklanabilir ve biçimsiz duvar kusurları da düzeltilebilir. Asma tavan uygulamaları: hastanelerde, mağazalarda , iş yerlerinde kısaca estetik bir görünüm arayan her yerde tercih edilir ve duvar dekorasyonunu tamamlar.   Asma Tavan…


 • Alçıpan Duvar Nedir, Nasıl İnşa Edilmeli Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Alçıpan Duvar Nedir, Nasıl İnşa Edilmeli Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Günümüzde dekorasyon dünyasının en mucize sistemlerinden biri ve dekorasyonun son derece homojen bir ürünü olan Alçıpan, binalarda kullanılan pratik, oldukça hafif bir uygulama olan, asma tavan ve bölme duvar sistemidir. Normal örme duvarlardan çok daha pratik olmasının yanı sıra maddi bakımından da maliyeti az, neme ve yangına karşı dayanıklı ve son derece kullanışlı olan Alçıpan, teknolojinin gelişmiş…