Ankara Alçıpan Ustası, Ankara Asma Tavan Ustası ve Ankara Boya Ustası

>> 0541 233 87 99 >> ankaraalcipan@gmail.com

Evinizi Boyamadan Önce Duvarınıza Alçı Çekin, İncelik Ve Sadeliği Yakalayın

Alçıpan boya bandı soymak, duvarınızda küçük dikey veya yatay dikişlerin açılmasına neden olabilir ve istenmeyen çatlaklara neden olabilir ve ait olmadığı yerde nemi sağlar. Neyse ki, soyma alçıpan bant sabitleme standart bir yama işinden sadece biraz daha zordur. Sadece küçük bir yırtığınız varsa, soyma elden çıkmadan önce üzerine bantı yapıştırın. Daha uzun veya daha belirgin göze çarpan kabukları için, bir bant kısmını kazıyın ve yama yapmadan önce yeni bir örgü bant parçası ile değiştirin. 

 Küçük Kabuklar Üzerine Yama Yapma 

 Duvarı silmek için temiz bir bez kullanın. Temiz, kuru bir bez alın ve yamanın yapılacağı soyma bandının üzerine sürün. Üstünü örteceğiniz alanı kaplayan toz ve döküntülerin çoğunu gidermek için hafifçe ovalayın. Herhangi bir alçıpan veya boya parçası topaklarının yere düşmesine izin verin.  

 Çok alçıpan bölme duvar açığa çıkarmayan çok küçük bir kabuğunuz varsa, bu yöntem tercih edilir. Bu onarım sonsuza dek sürmeyecek, ancak daha küçük sorunların daha da kötüye gitmesini önleyecektir. 1 fitten (0,30 m) daha uzun bir bant uzunluğu çıkıyorsa, tamamen değiştirmeyi düşünün. 

 Zeminde bir karışıklık yaratma konusunda endişeleniyorsanız, yama yaptığınız alanın altına bir damla bez koyun. 

 Hızlı ayarlanan derz bileşiğini bir çamur tavasına bir macun bıçağı ile ekleyin. İsterseniz standart ayar bileşiği kullanabilirsiniz, ancak hızlı ayarlanan derz bileşiği nemin duvarlara sıkışmasını önler. Macun kabını kullanarak bir miktar macun kazıyın. Macun bıçağınızı çamur kabına yerleştirin ve bıçağı içeride tutmak için yüklü bıçağınızı çamur kabının keskin iç kenarı boyunca kaydırın.  

 Alçıpandaki bir deliği örtmek için herhangi bir çeşit macun macunu kullanabilirsiniz, ancak hızlı sertleşen derz bileşiği daha güçlü olacak ve kuruması uzun sürmeyecektir. 

 Standart ayar bileşiği, kalın bir macun haline gelinceye kadar suyla karıştırılmalıdır. 

 Soyma bandınız tarafından oluşturulan deliğin uzunluğu 1 metreden (0,30 m) azsa, 1 kepçe eklem bileşiğinden daha fazlasına ihtiyacınız yoktur. 

 Birleştirilen bileşiği kabuğun üzerine yayın ve düz olarak kazıyın. Bazı ortak bileşikleri tepsiden çıkarmak için macun bıçağınızın bıçağını kullanın. Bıçağı duvarınızdaki boşluğun en üstüne veya sonuna yerleştirin. Bıçağı işaret parmağınızla basılı tutun ve macun bıçağınızı deliğin üzerinde 45 derecelik bir açıyla sürükleyin. Ortak bileşiği geride bırakmak için sıkıca, ancak yumuşak bir şekilde bastırın. Deliği kaplayana ve bileşik çoğunlukla düz olana kadar bileşik eklemeye devam edin.  

 Teybin yakın gelecekte kabuğunu soymaya devam etmemesi için gözyaşının her iki yönünde 4-5 inç (10–13 cm) kapatın. 

 Bileşiği boşluğa tamamen zorlamak istiyorsanız ilave basınç eklemek için 2-3 kez bir alanı kazıyın. 

 Hızlı ayarlanan ortak bileşiğin kuruması için en az 12 saat bekleyin. Hızlı kuruyan kuru karışımınız, bekleme süresini 30 dakika ila 6 saat arasında herhangi bir yerde bekleyebilir. Güvenli tarafta olmak için, tamamen kuruması için bileşiği en az 12 saat verin. Bileşiminiz tamamen gri renkli olduğunda kurudur ve dokunduğunuzda tamamen kurudur.  

 12 saat sonra avucunuzu eklem bileşiğinin üzerinden geçirin. Kirli ve kuru ise, hareket etmeye hazırsınız demektir. 

 Duvarınızdaki delik ne kadar derinse o kadar uzun beklemeniz gerekir. Hızlı kuruyan bileşiğin kuruması için on iki saat yeterli süreden fazla olmalıdır. 

 120 kumlu zımpara kağıdı ile yapıştırdığınız yüzeyi zımparalayın. Ortak bileşik katmanlarını sıkıca çıkarmak için bir zımpara kağıdı veya zımpara süngeri kullanın. Eklem bileşimini uyguladığınız yönde ileri geri vuruşları kullanarak kazıyın. Yapışan daha büyük bileşik parçalarını çıkarın ve yamalı olduğunuz alan duvarınızla aynı hizada olduğunda bir kere durun.  

 Elinizi üzerine sıkarak eklem bileşiğinin duvarla aynı hizada olup olmadığını anlayabilirsiniz. Elinizi yamalı duvarın üzerine sokarken duvarda çarpma veya oluklar hissederseniz, zımparalama yapılmaz. 

 Mükemmel olması gerekmez. Sizin için yeterince düzse ve soyma bandı tamamen kaplanmışsa, iyi olması gerekir. 

 Bir fırça veya rulo kullanarak yatacağınız alanı boyayın. Alanı zımparaladıktan sonra, yeniden boyamadan önce temizlediğiniz bölgeyi temiz bir bezle silin. Boya tepsisini duvarlarınızdaki renge uygun bir boya ile doldurun, daha sonra yamalı alanı bir fırça veya rulo ile boyayın. Boya düzensiz görünüyorsa ve yanlış renk gibi görünüyorsa, daha düzgün bir görünüm için tüm duvarı yeniden boyamayı düşünün.  

 Boya tipine, yamanın boyutuna ve eklem bileşiğinin türüne bağlı olarak, bileşiğin görünmesini engellemek için önce duvarı astarlamanız gerekebilir. 

 Uyarı: Boyandıktan sonra oluşan kabarcıklara dikkat edin. Boyanın patlamaya başladığını görürseniz, bunun üzerine ortak bileşiğin tamamen boyanmadığı anlamına gelir. Bu durumda, boya kuruduktan sonra ıslak bileşiği çıkarmak için kazıyıcıyı kullanın ve yeniden uygulayın. Alçıpanı tekrar yapıştırmadan önce 48-72 saat daha bekleyin. 

 Tüm Şerit Kısımları Soyarak Değiştirme 

 Bandı kaplayan alçıpanın altına kazmak için bir kazıyıcı veya macun bıçağı kullanın. Bir kazıyıcı veya macun bıçağı alın ve hakim elinizle duvara bastırın. Bıçağı duvara parmağınızla bastırın. Bıçağı duvara, 45 derecelik açıyla çatlağa dik yönde arka arkaya doğru itin. Asılı alçıpan veya boya parçalarını çıkardıktan sonra durun ve altındaki bandı gözle görülür şekilde görebilirsiniz.  

 Alçıpan veya kurumuş boya parçaları duvardan dışarı fırlayabilir. Bir şeyler karıştırıyor gibi görünüyorsun, ama endişelenme. Değiştirmeden önce tüm hasarlı yüzeyleri çıkarmanız gerekir. 

 Bunu yaparken zeminde alçıpan tozu almaktan endişe ediyorsanız, bir damla bez yerleştirin. 

 Macun bıçağınızla bandın bir kenarını kaldırın ve çıkarın. Uzun bir bantı açıkta bıraktıktan sonra, altında kaldırmak için macun bir bıçak kullanın. Bandın altına kazmak için parmaklarınızı kullanın ve her iki yönde de çekerek çıkarın. Boyayı sıkıca monte ettiği bir noktaya geldiğinde kendi kendine kopacaktır. Bandı kaldırırken koparırsanız, her iki yönde de kendi kendine yırtılana kadar çekin.  

 Yalnızca kendi kendine çekilecek kadar zayıf olan uzunluğu yeniden bantlamanız gerekir. 

 Bu, 2–3 inç (5,1–7,6 cm) ila 5–6 fit (1,5–8,8 m) arasında herhangi bir yerde olabilir. Değiştirmeniz gereken uzunluk, tamamen bandın soyulma bölümünde ne kadar zayıf olduğuna göre belirlenir. Bantın tamamı boyunca olabilir veya bir hava kabarcığının tutulduğu küçük bir kısım olabilir. 

 150 kumlu zımpara kağıdı ile çıkardığınız alanı zımparalayın. Bant çıkarıldığında, fazla kuru duvarı ve boyayı kazımak için 150 kumlu zımpara kağıdı veya zımpara süngeri kullanın. Boyanın olduğu alanı tamamen kaplayana kadar ileri geri vuruşlarla zımparalayın. Alçıpan ve boya arasındaki boşluğun her iki tarafını almak için orijinal boyaya sahip olduğunuz dış kenarları zımparalayın.  

 Yine de boyayacaksınız, bu yüzden zımparalama konusunda muhafazakar olmayın. 

 Alçıpan kağıdı zımparalamaktan kaçının. Üzerinde bandın olduğu bir eklem eklemi tabakası olmalı, ama altında bir kağıt tabakası görürseniz, çok ileri gittiniz demektir. 

 Tozu temizlemek için zımparaladığınız duvarın uzunluğunu temizleyin. Bir hortum eki ile vakum alın ve en yüksek güç ayarına getirin. Hortumu, duvarlarınıza yapışan tozu gidermek için zımparaladığınız duvarın uzunluğu boyunca geçirin. Bu, yeni kasetinizin altına sıkışıp kalmasını önleyecektir.  

 Vakumunuz zımparaladığınız alana ulaşmazsa, tozu uzaklaştırmak için kuru bir bezle silebilirsiniz. 

 Çıkardığınız bandı bir parça mesh bantla değiştirin. Çıkardığınız parça ile aynı boyutta bir uzunluğa sahip kuru duvar bandı çıkarın. Bir ucunu sonuna yerleştirin ve diğer ucuna doğru çekin. Bantı uygularken elinizle düzeltebilir veya macun bıçağınızın kenarını kullanabilirsiniz.  

 1-2 inç (2,5–5,1 cm) bant çakışıyorsa, sorun değil. Yine de kısa kesmemeye çalışın. 

 Bir köşeyi yeniden bantlıyorsanız, isterseniz önceden katlanmış kağıt kaseti kullanabilirsiniz. Bu kağıt türü özellikle köşeler için tasarlanmıştır. 

 Bahsettiğimiz bu metotlar, Ankara’da 20 yılı aşkın tecrübelerimizle ve deneyimli ustalarımızla beraber asma tavan çeşitleri, klipin tavan, karolam tavan, taşyünü tavan, alçıpan bölme duvar, gergi tavan modelleri, alçı duvar ve boyama , boya işleri, ferforje, şıngıl çatı hizmetlerini sunmaktadır. alcipanankara.com her zaman sizin yanınızdadır. Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Evinizi Boyamadan Önce Duvarınıza Alçı Çekin, İncelik Ve Sadeliği Yakalayın
  Evinizi Boyamadan Önce Duvarınıza Alçı Çekin, İncelik Ve Sadeliği Yakalayın

  Alçıpan boya bandı soymak, duvarınızda küçük dikey veya yatay dikişlerin açılmasına neden olabilir ve istenmeyen çatlaklara neden olabilir ve ait olmadığı yerde nemi sağlar. Neyse ki, soyma alçıpan bant sabitleme standart bir yama işinden sadece biraz daha zordur. Sadece küçük bir yırtığınız varsa, soyma elden çıkmadan önce üzerine bantı yapıştırın. Daha uzun veya daha belirgin göze çarpan kabukları için, bir bant…


 • Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?
  Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

  Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?  Asma tavan, ısı yalıtımı sağlayan ve dekoratif amaçlı tercih edilen bir tavan türüdür. Asma tavan ile kötü görüntüye sebep olan çıkık borular veya bina tesisatı saklanabilir ve biçimsiz duvar kusurları da düzeltilebilir. Asma tavan uygulamaları: hastanelerde, mağazalarda , iş yerlerinde kısaca estetik bir görünüm arayan her yerde tercih edilir ve duvar dekorasyonunu tamamlar.   Asma Tavan…


 • Alçıpan Duvar Nedir, Nasıl İnşa Edilmeli Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Alçıpan Duvar Nedir, Nasıl İnşa Edilmeli Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Günümüzde dekorasyon dünyasının en mucize sistemlerinden biri ve dekorasyonun son derece homojen bir ürünü olan Alçıpan, binalarda kullanılan pratik, oldukça hafif bir uygulama olan, asma tavan ve bölme duvar sistemidir. Normal örme duvarlardan çok daha pratik olmasının yanı sıra maddi bakımından da maliyeti az, neme ve yangına karşı dayanıklı ve son derece kullanışlı olan Alçıpan, teknolojinin gelişmiş…